Pakt z Diabłem [PL] + Promo

  • Samodzielna gra
  • Od 13 lat
  • 120 minut
  • Polskie Polskie
  • 4-4 graczy
Poziom trudności (3.6):
Na podstawie BGG
Ocena na BGG:
7.1

Do gry dołączamy 1 kartę promo - "Biurokrata"

Producent:

Nasza cena:

213,00 zł

Kupując u nas oszczędzasz: 36,95 zł

Cena rekomendowana: 249,95 zł

Wyświetl historię cen produktu

Opis produktu

Polskie wydanie gry Deal with the Devil

Wraz z początkiem epoki oświecenia z wieków ciemnych wyłoniły się cztery królestwa. Każde z nich marzy o potędze, by pławić się w blasku nowo odkrytego dobrobytu. Na czele dwóch stoją żałośni śmiertelnicy rozdarci pomiędzy żądzą władzy a koniecznością dogadzania Kościołowi. Jednym rządzi nieujawniony kultysta, który już dawno uległ pokusie. Czwarte należy do samego diabła. Komu uda się zwyciężyć?

Pakt z diabłem to strategiczna gra blefu i zmiennych układów, w której handel gra główną rolę, a towarem są… ludzkie dusze! Podczas zabawy każdy z czterech graczy wciela się w tajemnicy w jedną z ról: śmiertelnika, kultysty, a nawet samego diabła. Każda z nich oferuje zupełnie inne doświadczenie z rozgrywki i różne strategie do wypróbowania.
Na czym to polega?

Na samym początku gry uczestnikom w tajemnicy przydzielane są role. Wykorzystujemy do tego praktyczną aplikację, która dba o losowość procesu i zachowanie go w tajemnicy. Każdy z graczy otrzymuje specjalną skrzynkę, w której znajdują się jego zasoby początkowe (różne dla kultysty, diabła i śmiertelników). Posłuży ona też do zawierania paktów.

Niezależnie od przyjętej roli, celem każdego z graczy jest zgromadzenie jak największej liczby punktów na koniec gry. W tym celu będziemy gromadzili zasoby, które następnie możemy wykorzystać do wznoszenia cennych budynków. Każdy z nich ma określony koszt, ale też zapewnia punkty i ciekawe efekty. Zbieranie odpowiednich zestawów pozwala realizować dodatkowe cele i gromadzić jeszcze więcej punktów.

Ważnym elementem gry jest faza paktów, podczas której w tajemnicy wymieniamy się zasobami. Dla diabła i kultysty to okazja do zdobycia cennych fragmentów duszy, a dla śmiertelników – na zdobycie dóbr w zamian za oddanie cząstki siebie. Dobra propozycja handlowa może zapewnić nam przewagę, jednak pozbawienie się całej duszy może przyciągnąć uwagę inkwizycji…

Dlaczego pokochasz tę grę?
- Trzy role o odmiennych celach pozwalają nam wypróbować różne style gry i sprawdzić, w którym z nich czujemy się najlepiej.
- Mocno ograniczona liczba zasobów i możliwości zmusza graczy do nieustannego kalkulowania najbardziej opłacalnych opcji.
- Praktyczna aplikacja pozwala na zachowanie w tajemnicy losowania ról i negocjacji w fazie paktów, a jednocześnie nie przytłacza analogowej zabawy.

Zawartość pudełka:
- 4 dwupoziomowe ekrany graczy
- plansza główna
- dwuwarstwowa plansza inkwizycji
- 95 tekturowych żetonów zasobów
- 54 tekturowe żetony monet
- 32 kafelki osiągnięć
- 20 żetonów anielskich i diabelskich skrzydeł
- 17 żetonów do głosowania i zgadywania ról graczy
- 16 żetonów akcji
- 4 skrzynie umożliwiające zawieranie sekretnych paktów
- 8 żetonów fragmentów duszy
- 8 żetonów pobłażania
- 14 żetonów błaznów
- 8 żetonów przypominających
- 6 żetonów zapasowych
- 80 kart budynków
- 20 kart wydarzeń
- 11 kart inkwizytorów
- 12 kart próśb
- 16 kafelków dworzan
- 2 tekturowe figurki wściekłego tłumu
- 16 znaczników
- instrukcja
- 4 karty pomocy
- 2 pojemniki na żetony

Ilość dostępna w magazynie: 8

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie niezbędnych plików cookies. Przycisk "Więcej informacji" przekieruje Cię bezpośrednio do naszego Regulaminu, gdzie możesz uzyskać dodatkowe informacje. Brak zgody wyłączy naszą stronę i przekieruje Cię do wyszukiwarki Google. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia swojej przeglądarki.