Little Town [PL]

Little Town [PL]

  • Promocja
  • Samodzielna gra
  • Od 10 lat
  • 45 minut
  • Polskie Polskie
  • 2-4 graczy
Poziom trudności (1.9):
Na podstawie BGG
Ocena na BGG:
7.2

Błyskotliwa rozgrywka, szybkie tury oraz dużo interakcji między graczami Little Town to szybka gra strategiczna wykorzystująca mechanikę zarządzania robotnikami i surowcami, w której proste reguły zderzają się z trudnymi decyzjami. W grze zarządzasz grupą architektów, których zadaniem jest rozwój miasteczka. W swojej turze możesz wysłać jednego ze swoich architektów na mapę lub do...

Producent:

Nasza cena:

112,00 zł
98,56 zł
-12%
Opis produktu

Błyskotliwa rozgrywka, szybkie tury oraz dużo interakcji między graczami

Little Town to szybka gra strategiczna wykorzystująca mechanikę zarządzania robotnikami i surowcami, w której proste reguły zderzają się z trudnymi decyzjami.

W grze zarządzasz grupą architektów, których zadaniem jest rozwój miasteczka. W swojej turze możesz wysłać jednego ze swoich architektów na mapę lub do konstrukcji nowego budynku. Architekt wysłany na mapę zbiera surowce z przylegających 8 pól oraz może wykorzystać stojące na tych polach budynki.

Druga możliwość, to wysłanie architekta do konstrukcji nowego budynku. Gracz opłaca wówczas koszty budynku, otrzymuje za niego punkty zwycięstwa i kładzie budynek na mapie. Od tej pory budynek oferować będzie swoją unikalną możliwość generowania lub konwersji surowców lub punktów. Co ciekawe budynek może być wykorzystywany zarówno przez właściciela, jak i innych graczy, po uiszczeniu opłaty właścicielowi.

Umiejętne wystawianie na mapie swoich architektów może bardzo skutecznie zablokować opcje naszych przeciwników. Ze względu na ograniczoną pulę budynków (w każdej grze losowany jest inny zestaw), dostępnych surowców oraz miejsc na mapie, gra wyróżnia się silną interakcją między graczami.

Rozbieżność obranych strategii u graczy jest zapewniona przez ukryte cele, do których zmierza każdy z graczy - są one losowane na początku gry i przynoszą dodatkowe punkty zwycięstwa.

Gra kończy się po 4 rundach. Błyskotliwa rozgrywka, szybkie tury oraz mocna interakcja między graczami została doceniona przez wielu recenzentów na świecie. Gra została nominowana do prestiżowej nagrody As d’Or we Francji oraz znalazła się na liście wyróżnień tegorocznego Spiel des Jahres.

Zawartość pudełka:
- 1 dwustronna plansza
- 18 kart Celów
- 60 kostek Zasobów
- 52 znaczniki gracza
- 1 znacznik Rundy
- 1 znacznik Pierwszego Gracza
- 24 żetony Monet
- 29 płytek Budynków
- 4 żetony z "60"
- 1 instrukcja
- 1 arkusz Pomocy

Ilość dostępna w magazynie: 3

Brak opinii o produkcie

Bądź pierwszy, który podzieli się swoją opinią

Recenzje produktu

Brak recenzji użytkowników.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.