Istanbul - Big Box [PL]
Istanbul - Big Box [PL]
Istanbul - Big Box [PL]

Istanbul - Big Box [PL]

  • Promocja
  • Samodzielna gra
  • Od 10 lat
  • 60 minut
  • Polskie Polskie
  • 2-5 graczy
Poziom trudności (2.5):
Na podstawie BGG
Ocena na BGG:
8.1

Gra podstawowa i dwa rozszerzenia: Mokka & Bakszysz i Listy & Pieczęcie Istanbul: Big Box to kompletne wydanie gry Istanbul oraz jej dwóch dodatków: Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. Istanbul autorstwa Rodrigera Dorna to gra strategiczna dla 2 - 5 osób należąca do kanonu najlepszych gier planszowych. Gra zdobyła szereg prestiżowych nominacji i nagród, w tym nagrodę...

Producent:

Nasza cena:

176,00 zł
154,88 zł
-12%
Opis produktu

Gra podstawowa i dwa rozszerzenia: Mokka & Bakszysz i Listy & Pieczęcie

Istanbul: Big Box to kompletne wydanie gry Istanbul oraz jej dwóch dodatków: Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. Istanbul autorstwa Rodrigera Dorna to gra strategiczna dla 2 - 5 osób należąca do kanonu najlepszych gier planszowych. Gra zdobyła szereg prestiżowych nominacji i nagród, w tym nagrodę Kennerspiel des Jahres wygrywając w 2014 roku z Concordią.

Istanbul: Big Box to propozycja dla każdego. Wersja podstawowa ma wystarczająco proste reguły, aby nauczyć je dziecko lub osobę z mniejszym doświadczeniem w planszówkach. Dodając rozszerzenia Mokka & Bakszysz lub Listy & Pieczęcie, bądź też grając w wariancie Wielki bazar, możemy znacząco utrudnić rozgrywkę, dzięki czemu gra staje się wyzwaniem również dla zaawansowanych graczy. Istanbul świetnie się skaluje - działa wyśmienicie zarówno na 2 graczy, jak i na 5 osób.
Gra Istanbul

W grze Istanbul każdy gracz przewodzi Kupcowi oraz jego czterem pomocnikom, którzy przemieszczają się pomiędzy 16 lokacjami bazaru. W każdej lokacji można wykonać inną akcję, m.in.: w składach tkanin, przypraw i owoców zdobywamy towary, które możemy następnie sprzedać z zyskiem na małym lub dużym targu lub wymienić w pałacu Sułtana na rubiny, za pieniądze możemy kupić rubiny u jubilera, a na posterunku policji uwolnić swojego krewnego i wysłać go do innej lokacji, aby załatwił dla nas interes, w małym lub dużym meczecie zdobywamy zdolności specjalne, w herbaciarni oraz na czarnym rynku możemy zabawić się w hazard, aby zdobyć gotówkę lub cenne srebra.

W poszczególnych lokacjach gracze napotykać będą dodatkowe postaci krążące po planszy: burmistrza, który rozdaje karty bonusowe oraz przemytnika, który pozwala na wymianę towarów. Grę wygra ten, kto pierwszy zdobędzie 5 rubinów (6 w grze 2-osobowej).

Wyzwanie, jakie stoi przed graczem, polega na tym, że aby gracz wykonał akcję w lokacji, to jego kupiec potrzebuje wsparcia pomocnika, którego musi pozostawić za sobą. Aby później ponownie użyć tego pomocnika, kupiec gracza musi w kolejnych turach powrócić do lokacji i zabrać go ze sobą. Gracze powinni zatem starannie planować swoje akcje, aby nie zostać bez pomocników, a tym samym bez możliwości wykonania żadnej akcji.
Dodatek Mokka & Bakszysz

Dodatek Istanbul: Mokka & Bakszysz wprowadza 4 nowe Lokacje, nowy towar - kawę, którą można w kawiarni zamienić na rubiny, karty gildii wnoszące bardzo mocne jednorazowe bonusy, mechanikę blokady między lokacjami, a także nową postać - handlarza kawą, u którego można nabyć więcej tego towaru. Ponadto wprowadzone zostają dwie nowe zdolności specjalne, w tym umiejętność przemieszczania się na dowolną odległość w linii prostej.

Grając z dodatkiem Istanbul: Mokka & Bakszysz dotychczasowe pole gry powiększa się z 4 x 4 kafle do 4 x 5 kafli, co podnosi poziom trudności gry - trzeba jeszcze lepiej planować swoje ruchy na planszy.
Dodatek Listy & Pieczęcie

Dodatek Istanbul: Listy & Pieczęcie wnosi 4 nowe lokacje, w tym dom aukcyjny z mechaniką licytacji, dodatkowego wspólnika, który wykonuje akcje niezależnie i alternatywnie dla kupca, nowy mechanizm dostarczania Listów oraz nową postać kuriera, od którego możemy otrzymać list do dostarczenia.

Grając z dodatkiem Istanbul: Listy & Pieczęcie obszar gry powiększa się z matrycy 4 x 4 kafle do 4 x 5 kafli.
Wariant gry Wielki Bazar

Jeśli znacie już dobrze oba rozszerzenia do gry Istanbul, polecamy wypróbować grę w wariancie Wielki Bazar. W tym wariancie łączycie elementy gry podstawowej z oboma rozszerzeniami Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. Otrzymujemy wówczas ogromny obszar gry 5 x 5 kafli, który wymaga dużej dozy planowania ruchów i budowania zwycięskiej strategii.

To prawdziwa uczta dla miłośników cięższych gier.

Zawartość Istanbul: Big Box:
- Gra Istanbul
- - 16 Płytek Lokacji
- - 5 Wózków (plansze graczy)
- - 15 Rozszerzeń Wózka
- - 7 Naklejek Burmistrza, Przemytnika oraz Kupców
- - 26 Kart Bonusowych
- - 16 Żetonów Meczetów
- - 10 Żetonów Popytu
- - 57 Żetonów Monet (1 (x30), 5 (x15) oraz 10 (x12)
- - 4 Znaczniki Poczty
- - 1 Żeton Pierwszego gracza
- - 5 Skrótów zasad
- - 1 Żeton Burmistrz
- - 1 Żeton Przemytnika
- - 32 Rubiny
- - 2 Kości
- - 5 Dysków Kupca
- - 25 Dysków Pomocników
- - 5 Pionów Członka Rodziny
- - 20 Znaczników Towarów
- Dodatek Mokka & Bakszysz
- - 4 Płytki Lokacji (17-20)
- - 8 Żetonów Tawerny
- - 18 Kart Bonusowych
- - 20 Kart Gildii
- - 30 Znaczników Worki z Kawą
- - 1 Żeton Bakszyszu
- - 1 Blokada i Żeton Właściciela Blokady
- - 1 Znacznik Handlarza Kawy
- Dodatek Listy & Pieczęcie
- - 5 Płytki Lokacji (21-25)
- - 24 Żetonów Kiosku
- - 28 Kart Bonusowych
- - 36 Żetonów Listów
- - 5 Znaczników Wspólników
- - 1 Znacznik Kuriera
- - 1 Żetony Kuriera
- 1 Instrukcja

Ilość dostępna w magazynie: 9

Brak opinii o produkcie

Bądź pierwszy, który podzieli się swoją opinią

Recenzje produktu

Brak recenzji użytkowników.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.